понеділок, 19 червня 2017 р.

З 2018 року першачки підуть на 12-річну школу: реформа освіти України

З 2018 року першачки підуть на 12-річну школу: реформа освіти України

Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Міністерства освіти і науки України про реформування середньої освіти. 14 грудня 2016 року уряд затвердив проект «Нова українська школа», який повинен бути реалізований в найближчі 10 – 13 років, а точніше до 2096 року. Таким чином, з 2018 року першокласники підуть у 12-річну школу 
Проект «Нова українська школа» – це, насамперед, нові освітні стандарти європейського зразка. Сьогодні школа перестала відповідати сучасним потребам юних громадян країни, вона стала нецікавою і недостатньо ефективною. Так як вчили нас дорослих, вчити сучасних дітей не вийде. Занадто велика прірва розрослася між тим, що на сьогодні може дати школа і тим, які вимоги до молодого поколінню пред'являє 21 століття. 

Сьогодні необхідно не просто заповнити голови учнів знаннями, а сформувати в особистості ключові компетентності для успіху в житті, зробити випускника конкурентоспроможним в суспільстві. 

Чому потрібно вводити 12-річні навчання?


Природним чином виникає питання: чи обов'язково потрібно продовжувати перебування в школі ще на один рік? Невже не можна все вищесказане здійснити за 11 років? 
Українські діти мають отримувати якісну освіту орієнтований на практичне застосування знань, розкрити свій особистий потенціал і всебічно розвиватися. Як показує практика європейських шкіл, де діти до 18 років навчаються у середньоосвітніх закладах, до цього віку, вони здатні чітко представляти в якій області можуть реалізуватися. 

Кардинально нова методика викладання передбачає вивчення матеріалу і одночасне його практичне застосування у вигляді проектної та наукової діяльності. Це направлено на те, щоб випускник не тільки визначився з вибором професії і успішно поступив до ВУЗУ, але і відповідав міжнародним вимогам на ринку праці. 
І ще один найважливіший аспект – учням має бути цікаво в школі. Сучасні технології зараз складають велику конкуренцію навчального процесу. Необхідно переломити інтернет можливості для розваг ефективне використання для навчання. Ці завдання повинні бути здійснені не за рахунок підвищення навантаження на учнів та вчителів, а як раз за рахунок збільшення часу перебування в школі на один рік. 

Структура нової школи

Нова система освіти буде складатися з трьох етапів: 


  • початкова школа — 4 роки,


  • середня школа — 5 років,


  • профільна школа — 3 роки.


  • У початковій школі учні перші два роки проходять адаптацію, де не передбачено оцінювання та виконання домашніх завдань. У 3 і 4 класах діти починають отримувати знання з основних предметів, які зможуть успішно використовувати в середній школі. Ці та інші зміни у початковій школі будуть введені вже в цьому році. 
    Середня школа отримає нову назву – гімназія. Перші два роки, 5 і 6 клас, також будуть адаптаційними. З 7 класу починається більш глибоке вивчення предметів, що становлять базову освіту. По закінченні гімназії, дев'ятикласники проходять ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання), результати якого визначать, по якому напрямку буде навчатися випускник протягом наступних трьох років старшої профільної школи. 

    Немає коментарів:

    Дописати коментар

    З 2018 року першачки підуть на 12-річну школу: реформа освіти України

    З 2018 року першачки підуть на 12-річну школу: реформа освіти України Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Міністерства освіти і науки...